Avukat'ın başına gelenler

Ordu'nun Kabataş İlçesi'nde AK Parti'li Belediye'de 10 yıldır sözleşmeli görev yapan Avukat Osman Özbucak ( 49), Aybastı İlçesi Belediye Başkanı AK Parti'li İzzet Gündoğar, AK Parti Ordu eski Milletvekili Ayhan Yılmaz'ın yargılandığı 'rüşvet' davasında taraf olduğu iddiasıyla belediyedeki görevi tek taraflı olarak fesh edildi.
Bu haber 19 Mayıs 2012, Cumartesi 19:50:05 eklenmiştir.

Nedim KOVAN- ÖZEL HABER-
Ordu'nun Kabataş İlçesi'nde AK Parti'li Belediye'de 10 yıldır sözleşmeli görev yapan Avukat Osman Özbucak ( 49), Aybastı İlçesi Belediye Başkanı AK Parti'li İzzet Gündoğar, AK Parti Ordu eski Milletvekili Ayhan Yılmaz'ın yargılandığı 'rüşvet' davasında taraf olduğu iddiasıyla belediyedeki görevi tek taraflı olarak fesh edildi.

Aybastı İlçesi'nde 25 yıldır avukatlık yapan evli ve 2 çocuk babası Osman Özbucak, sözleşmeli olarak 10 yıldır AK Parti'li olan Kabataş Belediyesi'nde görev yapıyordu. CHP milletvekilleri Atilla Kart, Rıza Yalçınkaya ve Süheyl Batum'un suç duyurusu üzerine geçen yıl haklarında 'rüşvet almak ve vermek'ten dava açılan Ordu'nun Aybastı İlçesi Belediye Başkanı AK Partili İzzet Gündoğar, AK Parti Ordu eski milletvekili Ayhan Yılmaz, özel şirket yöneticileri Cengiz Özcan, Şemsettin Özcan ve Hakan Alpay hakkında Ünye Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davada Avukat Osman Özbucak karşı tarafta yer alınca Kabataş Belediyesi'ndeki avukatlık görevi tek taraflı olarak fesh edildi.

Milletvekilleri, Aybastı İlçesi Perşembe Yaylası'na TOKİ tarafından yapılacak 254 konutun ihale süreci ile bağlantılı olarak özel bir şirketin yetkilisi Şemsettin Özcan'ın Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar ve 23'üncü dönem AK Parti Ordu Milletvekili Ayhan Yılmaz arasında gerçekleşen para alışverişine ilişkin görüntüleri içeren 35 dakikalık CD'yi kanıt olarak mahkemeye vermişti.

-CD'Yİ SIZDIRDIĞI İDDİA EDİLEN ZABITANIN AVUKATI-

CD'deki görüntüleri Belediye'den dışarıya sızdırdığı iddiasıyla Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar'ın şikayeti üzerine Belediye'de Zabıta Amiri olan Mitat Aksu hakkında Aybastı Asliye Caza Mahkemesi'nde 'özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmek, özel hayatın gizliliğini ihlal etmek' iddiasıyla dava açıldı. Mitat Aksu'nun avukatlığını yapan Osman Özbucak'ın aynı zamanda 2 Mayıs 2012'de Ünye Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlayan İzzet Gündoğar ve Ayhan Yılmaz'ın 'rüşvet' davasında Milletvekili Atilla Kart'ın müdahal vekili olarak davayı takip etmek istemesinin ardından işine son verilmesi ise dikkat çekti.

-EKMEĞİMLE OYNADILAR-

Osman Özbucak, rüşvet davasında taraf olduğu gerekçesiyle Kabataş Belediyesi'ndeki sözleşmesinin tek taraflı fesh edildiğini iddia ederek şunları söyledi: Aybastı Belediyesi'nde 'rüşvet' iddiasına konu olan CD görüntülerin Belediye'den sızdırdığı iddiasıyla halen yargılanan Zabıta Amiri Mitat Aksu'nun davasında o'nun avukatlığını yapıyorum. Eski milletvekili Ayhan Yılmaz'ın suç duyurusu üzerine bu rüşvet iddialarını gündeme getiren CHP Milletvekili Atilla Kart'a Aybastı Asliye Hukuk Mahkemesi'nde 5 bin liralık manevi tazminat davası açıldı. Atilla bey vekaleti bana göndeercek. Bu davada avukatlığını ben yapacağım. 5 Mayıs 2012'de Ünye Ağır Ceza Mahkemesi'nde Belediye Başkanı İzzet Gündoğar ve eski milletvekili Ayhan Yılmaz'ın 'rüşvet' davası başlamıştı. Bu davada CHP'li Milletvekilleri Atilla Kart, Süheyl Batum'un müdahil vekilliği için talepte bulunduk. Mahkeme, milletvekillerinin suçtan zarar görme olasılıkları bulunmadığından bu talebi reddetmişti. Kabataş Belediye Başkanı Yakup Yılmaz imzasıyla 15 Mayıs 2012'de 10 yıldır avukatlık yaptığım belediyede sözleşmem tek taraflı olarak fesh edildi. 14 Haziran 2012 tarihi itibarinde görevim sona eriyor. Aybastı Belediye Başkanının ricasıyla Kabataş Belediye başkanı hiçbir sebep yokken hatta teşekkür ederek ilişiğimi kesmiş. Belediye'de muhasebeciye sordum. 'Avukatlıkta bir hatamızmı var' diye. 'Hayır birşey yok başkanın emri' dedi. Bende meseleyi bildiğim için başkanı aramadım. Bu bir siyasi intikam, öç alma, ekmekle oynamaktır. Burada benim resmen ekmeğimle oynadılar."

-AVUKATTAN MEMNUN DEĞİLDİK-

Kabataş Belediye Başkanı Yakup Yılmaz ise, tek taraflı olarak sözleşmesi fesh edilen Avukat Osman Özbucak'ın Ayhan Yılmaz ve İzzet Gündoğar'la ilgili davaları takip ettiğinden haberi olmadığını belirterek iddiaları yalanladı. Başkan Yılmaz, "Kendisinden memnun değiliz. Baktığı dosyalardan memnun değildik. Bölgede avukat sıkıntısı olduğu için her yıl sözleşmesini yeniliyorduk. En kısa zamanda yeni avukat bulacağız" dedi. orduflash.com
 

 

 


 


 

 

 


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer BÖLGESEL haberleri
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2015 ORDU AKSİYON. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
İLÇELER
AYBASTI